dziś gramySzanowni widzowie!
Kasa Kina Kosmos jest czynna na 1 godz. przed pierwszym seansem w danym dniu. Zarezerwowane bilety prosimy odbierać nie później niż 30 minut przed seansem. Dziękujemy!


nasz portal rezerwacji internetowych:
www.FILMOWA.net  | TUTAJ zarezerwujesz i kupisz  bilet online


Kino Lato

KINO LATO.
Nadrabiamy filmowe zaległości
sierpień 2016


Lato pomału dobiega końca i kończą się też nasze filmowe powtórki. W tym tygodniu w repertuarze już ostatni tytuł prezentowany w cyklu Kino Lato. Od piątku, 26 sierpnia polecamy "High - Rise", czyli Tom Hiddlestone jako lokator idealnego, społecznie funkcjonalnego apartamentowca, w którym jednak zamiast harmonii zaczyna królować chaos.


bilety: 10 zł  kup/rezerwuj bilet

Wydarzenia cykliczne - Klub Filmowy Ambasada

30 sierpnia | wtorek | 18:30

ZELIG

reż. Woody Allen, USA 1983, 79 min

Zapraszamy na 82. pokaz Klubu Filmowego Ambasada.
Lata osiemdziesiąte dwudziestego wieku to złote czasy twórczości Woody’ego Allena. Właśnie wtedy powstały takie filmy jak „Purpurowa Róża z Kairu” czy „Złote Czasy Radia”. Allen po latach poszukiwań wreszcie i ostatecznie scharakteryzował swój autorski, rozpoznawalny styl opowiadania historii. Stał się artystą, którego wszyscy dobrze znają, po którym wiadomo, czego się spodziewać.
Czy „Zelig” jest takim właśnie filmem – filmem, którego spodziewaliśmy się po Woody’m Allenie? Otóż i tak, i nie.
Z jednej strony jest to dzieło innowacyjne technicznie, grające z konwencjami i stylami, mockument o człowieku-kameleonie, zupełnie inny od tego, co do tej pory prezentował na srebrnym ekranie Woody Allen. Z drugiej strony nawiązuje do twórczości Allena z czasów stand-upu oraz jego humorystycznych opowiadań. „Zelig” to studium psychologiczne złożonej osobowości i próba zrozumienia bohatera, a jednocześnie kolejna, rewelacyjna sophisticated comedy, za które tak bardzo cenimy reżysera „O północy w Paryżu”.
Kornelia Musiałowska

Prelekcję i dyskusję po seansie poprowadzi Kornelia Musiałowska - filmoznawczyni i wielka fanka filmów Woody'ego Allena.

bilety:
10 zł normalny / 8 zł ulgowy  kup/rezerwuj bilet

Powtórki transmisji oper

OPEROWE LATO 

17 września 2016 | COSÌ FAN TUTTE (Mozart)


Słynna The Metropolitan Opera jak co roku zaprasza na letnie retransmisje w jakości HD swoich wcześniej transmitowanych spektakli. Gdy kończy się sezon, nowojorski teatr nie zapomina o operowych fanach  i wybiera kilka cieszących się największą popularnością przedstawień transmitowanych w ubiegłych latach w ramach cyklu „The Met: Live in HD”. Letni sezon operowy 2016 to niezwykle popularne tytuły z żelaznego repertuaru, spektakle zabawne i poważne, w wykonaniu gwiazd światowej wokalistyki.


bilet na retransmisję powtórkową: 35 zł normalny | 30 zł ulgowy  rezerwuj/kup bilet

Nowa strona internetowa

www.kosmos.katowice.pl


Trwają końcowe prace nad nową stroną internetową Kina Kosmos. Już we wrześniu zaprezentujemy widzom nową witrynę naszego kina, przyjazną i bardziej funkcjonalną niż dotychczas. Pozwoli ona m.in. kupować bilety online.

Transmisje oper - nowy sezon!

TRANSMISJE OPER Z METROPOLITAN OPERA W NOWYM JORKU
sezon 2016/17


kliknij w obrazek, żeby poznać

program sezonu 

2016/17

rezerwuj/kup bilet

rezerwacje i sprzedaż biletów: kasa@kosmos.katowice.pl
TEL.   32 258 05 08

zobacz program sezonu MET in HD 2016/2017

INFORMACJA O BILETACH I KARNETACH - sezon 2016/2017Dla dzieci - Konkurs KOSMICZNE ZABAWY

Ogłaszamy konkurs KOSMICZNE ZABAWY dla dzieci i ich opiekunów

Pstryk i mamy jedno zdjęcie, pstryk i mamy drugie zdjęcie! Zobaczcie, czym można pobawić się w naszym Kąciku Zabaw dla dzieci.

ZASADY UCZESTNICTWA są proste. Wystarczy zajrzeć do naszego Kącika Zabaw w kinie Kosmos, wybrać ulubioną bądź najciekawszą zabawkę, poprosić mamę, tatę lub opiekuna o zrobienie zdjęcia z wybraną zabawką.

Potem trzeba napisać, dlaczego ta zabawka jest fajna.


Zdjęcie z opisem wyślijcie na adres: edukacja@filmotekaslaska.pl

Czekajcie do następnego miesiąca na informacje od nas o wygranej.

więcej informacji


PARTNERZY: